​491 raste të reja dhe 6 viktima nga Covid-19 në Mal të Zi

​491 raste të reja dhe 6 viktima nga Covid-19 në Mal të Zi

Në 24 orët e fundit, 491 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në Malin e Zi nga 1.378 persona të testuar dhe gjashtë persona të tjerë vdiqën, njofton Insajderi.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në Malin e Zi është 9.400, raporton RTCG.

Që nga fillimi i epidemisë, 27.177 njerëz janë infektuar dhe 391 kanë vdekur si rezultat i infeksionit./Insajderi.com