​Nga nesër mësimit i kthehen edhe këto klasë

​Nga nesër mësimit i kthehen edhe këto klasë

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se nga nesër nis faza e dytë e procesit mësimor në shkolla.

Bankave shkollore nga nesër do t’iu rikthehen edhe nxënësit e klasave 7, 8, 9, 11 dhe 12.

Ministri Ramë Likaj, tha se nxënësit duhet të respektojnë rregullat dhe rekomandimet për mbrojtje nga COVID-19.

Ndërkohë, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar të shtunën se disa nxënës në një shkollë të Vushtrrisë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. /Insajderi.com

Nga nesër (21 shtator 2020), do të kthehen në shkollë me mësim të kombinuar edhe nxënësit e klasave 7, 8, 9 dhe 11, 12,…

Gepostet von Ramë Likaj am Sonntag, 20. September 2020