​Osmani: Kryeministri Hoti është arrogant

​Osmani: Kryeministri Hoti është arrogant

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka cilësuar si arrogant Kryeministrin e vendit, Avdullah Hoti, njofton Insajderi.

Duke iu kundërpërgjigjur deklaratave të tij se Osmani gjithmonë e ka pasur gabim, kryeparlamentarja tha se shefi i ekzekutivit nuk e di se çfarë flet.

Osmani pasi mori pjesë në një aktivitet për ndihëm juridike falas, të hënën e akuzoi Hotin edhe për mungesë transparence në dialogun Kosovë-Serbi.

Kryekuvendarja kërkoi nga i pari i Qeverisë që në takimin e sotëm në Bruksel mos të hap tema që dëmtojmë sovranitetin dhe integritetin e vendit.

Derisa tha se është duke diskutuar për mundësitë e thirrjes së një seance ku do të raportonte kryeministri për marrëveshjen e Uashingtonit. /Insajderi.com