​Sulmohen fizikisht dy policë në Gjakovë

Në Gjakovë janë sulmuar dy policë, të dyshuarit janë arrestuar.

​Sulmohen fizikisht dy policë në Gjakovë

Dy zyrtarë policorë janë sulmuar fizikisht nga tre persona derisa po kryenin detyrën zyrtare në Gjakovë.

Dy policët kanë pësuar lëndime dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të dyshuarit me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje

“Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë pasi të njëjtit kanë sulmuar dy zyrtar policor derisa ishin duke kryer detyrën zyrtare. Dy viktimat kanë pësuar lëndime dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Të dyshuarit me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës. /Insajderi.com/