10 filmat të cilët u pritën gjatë për lansim do të mund t’i shikoni tani

10 filmat të cilët u pritën gjatë për lansim do të mund t’i shikoni tani

Pas një viti ku filmat u vonuan, një orar i rregullt i publikimit të tyre tashmë ka filluar.

Tani ka shumë filma për të parë, nga shumë lloje zhanresh, të cilët do t’i adhuroni.

Me poshtë janë 10 filmat më të pritur të vjeshtës 2021.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings’

Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings është filmi i parë i sezonit për Marvel. Është i bazuar në komiket Shang-Chi dhe ka të bëjë me një njeri i cili ishte stërvitur si vrasës, dhe pasi u përpoq të fillonte një jetë normale, ai u tërhoq përsëri në të kaluarën e tij. Simu Liu, Aëkëafina, Tony Leung dhe Michelle Yeoh janë yjet e këtij filmi.

‘Venom: Let There Be Carnage’

Tom Hardy po kthehet përsëri si Eddie Brock/Venom. Këtë herë superheroi alien dhe mikpritës, merr përsipër misionin që të sulmojë armikun, Carnage, të luajtur nga Woody Harrelson. Michelle Williams dhe Naomie Harris gjithashtu luajnë si aktore të rëndësishme.

‘No Time to Die’

Pasi u vonua disa herë, filmi tjetër i James Bond më në fund do të dalë! Daniel Craig kthehet për garën e tij të pestë si 007, dhe atij i bashkohen Lashana Lynch, Rami Malek, Léa Seydoux, Ben Wishaw, Naomie Harris, Ana de Armas, Jeffrey Ëright, Christoph Waltz dhe Ralph Fiennes. Për çfarë bëhet fjalë? Misione super sekrete të spiunëve, sigurisht!

Halloween Kills’

Filmi i dymbëdhjetë i Halloween dhe vazhdimi i drejtpërdrejtë i Halloween (2018) po publikohet në kohën e shikimit të filmave të frikshëm në tetor. Jamie Lee Curtis kthehet për të luftuar Michael Myers (Nick Castle) dhe na trondit të gjithëve përsëri, së bashku me Judy Greer, Kyle Richards, Andi Matichak dhe Will Patton.

‘The Last Duel’

Ben Affleck dhe Matt Damon ribashkohen si aktorë dhe shkrimtarë për këtë film, të cilin e shkruan së bashku me Nicole Holofcener. Bazohet në një duel të jetës reale që ndodhi midis kalorësve në shekullin e 14-të. Jodie Comer dhe Adam Driver gjithashtu janë aktorët e tjerë që luajnë në këtë film.

The Harder They Fall’

Bazuar në kaubojin e vërtetë afrikano-amerikan Nat Love, The Harder They Fall është një film perëndimor për një bandë të ribashkuar që kërkon hakmarrje në Perëndimin e Vjetër. Aktorët e këtij filmi janë Idris Elba, Regina King, Jonathan Majors, Zazie Beetz, Lakeith Stanfield dhe Delroy Lindo.

‘Spencer’

Kristen Steweart luan rolin e Princeshës Diana në Spencer. Filmi fokusohet në jetën e Dianës në një periudhë imagjinare tre-ditore gjatë Krishtlindjeve në Sandringham Estate të familjes mbretërore. Ajo zhvillohet jo shumë kohë para ndarjes së saj nga Princi Charles (Jack Farthing).

Ghostbusters: Afterlife’

Po, ka një film tjetër Ghostbusters. Ndryshe nga filmi i vitit 2016 me katër femra Ghostbusters, ky është një vazhdim i drejtpërdrejtë i dy filmave të viteve 1980. Ky film bëhet fjalë për një nënë dhe dy fëmijët e saj të cilët kuptojnë se kanë lidhje familjare me Ghostbusters origjinal. Finn Wolfhard, Paul Rudd, Carrie Coon dhe Mckenna Grace janë aktorët kryesor.

House of Gucci’

Interneti u shfrenua kur u publikuan fotot e Adam Driver dhe Lady Gaga të veshur në veshje të viteve ’90 në setin e Shtëpisë së Gucci, dhe me të drejtë. House of Gucci ka të bëjë me Patrizia Reggiani (Gaga), e cila u dënua për vrasjen e ish-burrit të saj dhe kreut të Gucci Maurizio Gucci (Shofer).

Dune’

Dune është një film fantastiko-shkencor i bazuar në librin me të njëjtin emër të Frank Herbert. Timothée Chalamet luan si Paul, babai i të cilit (Oscar Isaac) është udhëheqësi i një planeti, por kalon në një tjetër planet në kërkim të një substance shumë të fuqishme. Rebecca Ferguson, Zendaya, Jason Momoa dhe Josh Brolin gjithashtu luajnë./Insajderi.com