10 ushqime që duhet të shmangni për një bark të sheshtë

10 ushqime që duhet të shmangni për një bark të sheshtë

Të gjithë duam të kemi një bark të sheshtë, por ju e dini se yndyra e barkut është më e vështirë për t’u hequr se çdo gjë tjetër.

Edhe pse stërviteni, përpiqeni të miratoni zakone të shëndetshme diete, sërish nuk  shihni rezultate të dukshme në pasqyrë. Yndyra kokëfortë është ende atje në bark, dhe nuk ka ndërmend të shkojë gjëkundi. Ja çfarë duhet të bëni për ta larguar atë njëherë e përgjithmonë:

1.Shmangni pijet alkolike

8257210-lnbisjeyvfe-jake-bradley-1481735905-650-60026c1848-1482481937

2.Hiqni dorë nga pijet e ëmbla me gaz

8257360-turh7syokoo-francesco-gallarotti-1481737906-650-8b5df9e116-1482481937

3.Mos blini çimçakëz

8257260-mujer-joven-pasandolo-bien-con-un-chicle_1149-848-1481821205-650-0439a7e539-1482481937

4.Përdorni sa më pak kripë në ushqime

8257310-salt-shaker-241186_1280-1481738331-650-f97b8fbc67-1482481937

5.Thuajuni “Lamtumirë” ushqimeve të shpejta

8257110-cheeseburger-1576464_1280-1481738572-650-e3e580edf5-1482481937

6.Harrojeni majonezin

8257010-1933005-650-1458923739-smetaniy-sous-1481739191-650-3d26fb7386-1482481937

7.Thuajuni “Jo” patateve të skuqura

8257460-zsb2mbzshji-stephanie-mccabe-1481739401-650-50ffc3f4cf-1482481937

8.S’ka më akullore

8257410-vpnvh8vj7lc-alex-jones-1481739639-650-43b6f47651-1482481937

9.Mos hani ushqime që ju fryjnë barkun (fasulet)

8257060-beans-1756589_1280-1481740004-650-1b3653de09-1482481937

10.Mos u gënjeni me produktet që thonë se ja “pa sheqer”