Një i vdekur e 80 raste me COVID-19

Një i vdekur e 80 raste me COVID-19

Një person ka ndërruar jetë si pasojë e virusit COVID-19, për të arritur numri i vdekjeve në 650.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar 80 raste për te arritur numri i përgjithshëm në  16.425.

Ndërsa numri i të shëruarve gjatë ditës së fundit është 55 për të arritur në total në j 14.460.

Numri i rasteve aktive tani është 1.315.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 17 raste, komuna Pejë 10 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Gjakovë 7 raste, komuna Gjilan 6 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Klinë, Skenderaj, Viti dhe Vushtrri.

37 TË SHËRUAR DHE 98 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Dienstag, 13. Oktober 2020