Billie Eilish anulon turneun botëror

Billie Eilish anulon turneun botëror

Në fillim të këtij viti, Billie Eilish njoftoi anulimin e turneut të albumit të vitit 2020 “Where do we go?”, për shkak të pandemisë së vazhdueshme të Covid.

Datat më pas ishin caktuar të riplanifikoheshin për 2021. Tani, këngëtarja ka siguruar një azhurnim dhe nuk është një lajm i mirë për fansat e etur.

“Do të doja të shkoja në turne këtë vit,” shkruan ajo në një deklaratë të postuar në mediat sociale. “Më ka marrë malli të interpretoj dhe të jem në skenë, aq shumë sa nuk mund të ta them”.

“Ne kemi provuar shumë skenarë të ndryshëm të jetë e mundur për turneun, por asnjë nuk është i mundur dhe, megjithëse e di që shumë prej jush duan të mbajnë biletat tuaja VIP, gjëja më e mirë që mund të bëjmë për të gjithë është të kthejmë paratë përsëri në duart tuaja sa më shpejt që të mundemi”./Insajderi.com

Dazed Magazine