11 të vdekur dhe 597 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

11 të vdekur dhe 597 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 597 qytetarë, 11 kanë vdekur dhe 122 pacientë janë shëruar, njofton Insajderi.

Aktualisht në tri spitalet COVID, po trajtohen 393 pacientë, 16 në terapi intensive, nga të cilët 5 të intubuar.

Në 24 orët e fundit janë kryer 2,501 testime, prej të cilave 395 janë testime janë kryer për arsye depistimi./Insajderi.com