11 të vdekur dhe 61 të infektuar nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

11 të vdekur dhe 61 të infektuar nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 11 të vdekur nga Coronavirusi në 24 orët e fundit. Autoritetet njoftojnë se gjatë kësaj periudhe janë infektuar 61 persona.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shëruar 440 pacientë, duke çuar në 82.121 numrin e të shëruarve në total, derisa kanë vdekur 2.866 pacientë./Insajderi.com