11 të vdekur dhe 901 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

11 të vdekur dhe 901 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

901 persona kanë rezultuar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri, njofton Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se këto orë janë regjistruar edhe 11 të vdekur.

Ndërkaq, janë shëruar 507 qytetarë.

Në Shqipëri, raste aktive me koronavirus janë 28,955./Insajderi.com