12 vjeçari organizon ‘rave’ ilegale në tualetin e shkollës

12 vjeçari organizon ‘rave’ ilegale në tualetin e shkollës

Skena e ilegale e ndejave ‘rave’ në Mbretërinë së Bashkuar ka rritur popullaritetin gjatë bllokimit, me ndeja që nga Uellsi rurale, në depot e Londrës, deri në në banjat e shkollës, me sa duket. Ky i fundit ishte vendi për një festë të 11 dhjetorit, të organizuar nga një djalë 12-vjeçar në Kolegjin Katolik të Shën Antonit në Mançesterin e Madh.

Me emrin Cael Bell, DJ aspirues (dhe frymëzues) ftoi “të gjithë djemtë nga Viti 8” në veprimtarinë e tij ‘underground’ mbi Snapchat. Së bashku, ata u grumbulluan në tualetet e djemve për një festë gjatë drekës me shishe falas të Lucozade dhe Cadbury Twirls.

Sidoqoftë, festa ishte jetëshkurtër, pasi që u anulua nga mësuesit pas 30 minutash.

Sipas mamasë së Cael, Louise Bell, e cila nuk e dinte se djali i saj kishte organizuar ngjarjen dhe e zbuloi vetëm pasi u thirr nga shkolla, mësuesit gjithashtu kapën pajisjet e tij, duke përfshirë kuvertën, altoparlantët dhe dritat e diskos.

“Ai kishte organizuar një batutë në tualetet e djemve në kohën e darkës, ftoi të gjithë djemtë nga viti i tetë, kështu që tani i janë konfiskuar altoparlantët dhe dritat e tij,” shkruan ajo në Facebook. Prindërit e tij e morën atë mjaft mirë, megjithatë. “Unë prisja që Cael të vinte në shtëpi nga shkolla për të shkrepur një fotografi të tij sepse e dija se ai do të kishte një fytyrë qesharake”, thotë ajo për Mirror.

“Ai u lehtësua kur ne pamë anën qesharake dhe nuk u nervozuam, por fytyra e tij në foto ishte super argëtuese”./Insajderi.com

Dazed Magazine