Pas Musacchios, Milani bën gati goditjen e rradhës

Pas Musacchios, Milani bën gati goditjen e rradhës

Pas marrëveshjes thuajse të mbyllur për mbrojtësin Matteo Musacchio, Milani duket se është pranë një tjetër transferimi që përflitet prej kohësh.

Në fakt, faza e bisedimeve për kalimin e Frank Kessies ka hyrë në 24 orët e fundit. Milani i pati ofruar Atalantës 28 milionë euro dhe 1.8 milionë euro në sezon lojtarit.

Kur dukej se gjithçka ishte drejt mbylljes, Roma barazoi ofertën e kuqezinjve për kartonin dhe ofroi 200 mijë euro më shumë lojtarit, çka u duk se do të sillte një kthesë të fuqishme me drejtim nga kryeqyteti italian.

Kessie dhe agjenti i tij kanë kontakte që nga merkato e dimrit me Masimiliano Mirabellin, ndaj mund të jetë pikërisht drejtorin sportiv kuqezi që do të jetë faktori kyç i pranimit të ofertës së Milanit. /Insajderi.com