13 të vdekur dhe 1130 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

13 të vdekur dhe 1130 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Shqipëria ka shënuar rekord ditor të rasteve me COVID-19 në 24 orët e fundit, njofton Insajderi.

1,130 persona kanë rezultuar pozitivë për Coronavirus, nga 4,539 testime të kryera.

Raportohen se kanë vdekur edhe 13 persona.

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë shëruar 656 të tjerë./Insajderi.com