13 të vdekur dhe 1275 të infektuar me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

13 të vdekur dhe 1275 të infektuar me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

 

13 të vdekur është bilanci i fundit ishënuar nga Coronavirusi në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, nga ku njoftohet se edhe një mijë e 275 raste pozitive kanë rezultuar me COVID-19 në këtë vend.

Rastet pozitive të regjistruara ka dalur nga gjithsej tre mijë e 331 testime të realizuara.

Ndërkaq, Instituti i Shëndetit Publik ikëtij vendi, gjatë këtyre 24 orëve ka regjistruar 502 të shëruar. /Insajderi.com