14 të vdekur dhe 1285 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

14 të vdekur dhe 1285 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3 mijë e 404 teste dhe prej tyre 1 mijë e 285 kanë rezultuar pozitive me COVID-19, njofton Insajdri.

Gjatë 24 orëve të fundit betejën me virusin korona e kanë humbur 14 pacientë.

Po ashtu janë shëruar 176 pacientë që ishin të infektuar./Insajderi.com