14 të vdekur dhe 870 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

14 të vdekur dhe 870 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut është shënuar rekord ditor i rasteve me Coronavirus. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 870 raste të reja me Coronavirus nga 2647 testime, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë, raporton “ina-online”.

Në 24 orët e fundit në Maqedoni kanë vdekur 14 pacientë si pasojë e Coronavirusit.

Në kryeqendër të Maqedonisë, Shkup janë regjistruar 422 raste të reja. Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 292 pacientë./Insajderi.com