16 ndeshjet e sotme në Europa League

16 ndeshjet e sotme në Europa League

Në Europa League të enjten do të zhvillohen 16 ndeshje të fazës eliminatore 1/16 e finales.

Ndeshja kryesore do të jetë ajo mes Real Sociedad dhe Manchester United.

Milan udhëton për t’u ndeshur me Crvena Zvezda, nga ora 18:55.

Roma luan kundër Branga, ndërsa Napoli me ekipin spanjoll Granada.

Nje ndeshje interenante do të jetë Benfica & Arsenal.

Tottenham udhëton për t’u ndeshur me Wolfsberger, ndërsa Leicteri kundër

Vilareali ndeshet me Salzhburg, në takimin që fillon nga ora 21:00. /Insajderi.com