18 të vdekur dhe 1075 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

18 të vdekur dhe 1075 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

18 persona kanë vdekur dhe 1075 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri. Këto shifra kanë ardhur pas testimit të 3901 personave.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 890 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 59,684 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në spitalet rajonale po trajtohen 585 pacientë, 37 në terapi intensive nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar./Insajderi.com