18 të vdekur dhe 1168 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

18 të vdekur dhe 1168 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Nga gjithsejtë 3353 teste të kryera gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, 1168 persona kanë rezultuar pozitiv, njofton Insajderi

Në ndërkohë Instituti për Shëndet Publik në Maqedoni ka regjistruar 692 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 18 persona.

Maqedoninë e Veriut që disa ditë është duke shënuar numër alarmant të rasteve të reja, mirëpo nuk ka ndërrmar masa të ashpëra antiCovid./Insajderi.com