18-vjeçarja që u burgos së shkeli rregullat anti-COVID: “E meritova”

18-vjeçarja që u burgos së shkeli rregullat anti-COVID: “E meritova”
Burimi i fotografisë: SS: ABC News

18-vjeçarja e dënuar me dy muaj pas grilave në Ishujt Kajman për shkeljen e rregullave të karantinës tani po kërkon falje për atë që bëri, shkruan ABC, transmeton Insajderi.

“Ishte një vendim egoist. Nuk ka asnjë arsye që të mund të jap për të marrë një shansë të dytë. Nuk pres që dikush të më falë ndonjëherë, por do të doja që ata të paktën të më lejonin të isha në gjendje t’u tregoja atyre se kam mësuar nga gabimi im”, tha Sylar Mack në një intervistë me GMA.

Mack udhëtoi në ishullin Karaibe më 27 nëntor dhe, sipas rregullave të ishullit, u kërkua të vetë-izolohej për 14 ditë.

Por pas dy ditësh në izolim dhe një test negativ COVID-19, Mack hoqi monitorin e saj të duarve, duke prishur karantinën për të parë të dashurin e saj – një skiator profesionist – duke garuar në një garë.

Të dy Mack dhe i dashuri i saj, 24-vjeçarja Vanjae Ramgeet, e cila u akuzua për bashkëpunim, u arrestuan dhe fillimisht u urdhëruan të paguanin një gjobë dhe të shërbenin për 40 orë shërbim komunitar. Por më pas çifti u dënua me dy muaj burg.

“E meritova. Tashë me vete, ‘E di cfarë bëra gabim por ja bëra vetes time’”, tha Mack.

Deri në këtë moment, Mack nuk ka provuar asnjëherë pozitive për COVID-19 dhe nuk duket se dikush në plazh u sëmur atë ditë. Sidoqoftë, Mack pranon nëse do të kishte ndodhur diçka e keqe, ajo do të ishte përgjegjëse.