Tu" />

19 vjeçari argjentinas që po e synon Manchester United

19 vjeçari argjentinas që po e synon Manchester United

Manchester United ia kanë vënë syrin Thiago Almada, sulmuesit të krahut të ekipit argjentinas Velez Sarsfield, shkruatn Tuttomercatoweb, njofton Insajderi.

Djajtë e Kuqë dështuan ta transferojnë në afatin kalimtar të verës 19 vjeçarin, dhe Manchester City gjithashtu raportohet se janë të interesuar për të.

Megjithatë, United nuk e kanë humbur interesimin për Almada dhe Ole Gunnar Solskjaer ka ende dëshirë që sjellë në Old Traford argjentinasin./Insajderi.com

Thiago Almada hopes fade for Leeds as player makes transfer promise