20 të vdekur nga COVID-19 dhe 106 raste të reja në Maqedoni të Veriut

20 të vdekur nga COVID-19 dhe 106 raste të reja në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në këtë vend kanë vdekur 20 pacientë si pasojë e COVID-19.

Në raportin e përditshëm thuhet se gjithashtu janë shënuar edhe 106 raste të reja pozitive.

Rastet e reja kanë dalë nga kryerja e 761 mostrave.

Me këtë numri i të prekurve deri më tash është rritur në 84.129, derisa i të vdekurve në 2.550./Insajderi.com