250 aistime për klubin Barcelona

250 aistime për klubin Barcelona

Shumë mund u desh mbrëmë për ekipin Barcelona në Camp Nou që ti fitoj tri pikë të plota ndaj ekipit mysafir, Athletic Bilbao.

Fitorja u sigurua me golin e Ivan Rakitic pas 71 minutave, që u asistua nga Leo Messi.

Me këtë asist, Messi arriti në kuotën e 250 asistimeve te klubi Barcelona.

Argjentinasi ka më së shumti topa të asistuar në La Liga dhe në përgjithësi nga një futbollist në të gjitha garat për një skuadër nga Spanja.

Me 250 asistime në karrierë, Lionel Messi është edhe futbollisti me më së shumti asistime në historinë e futbollit botëror.

Insajderi.com