26 të vdekur dhe 1321 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

26 të vdekur dhe 1321 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 3836 testime për COVID-19 dhe prej tyre 1321 kanë rezultuar pozitivë, ose 34 për qind e testeve të kryera, njofton Insajderi.

Me raste kryeson Shkupi me 583 raste e ndjekur nga Kumanova me 100. Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 26 viktima, ndërsa janë shëruar 433 persona./Insajderi.com