294 mijë raste me COVID-19 brenda ditës në botë, vendoset rekordi i zi

294 mijë raste me COVID-19 brenda ditës në botë, vendoset rekordi i zi

Mbi 294 mijë persona në botë janë infektuar me Coronavirus brenda 24 orëve.

Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka raportuar që kjo shifër është më e larta që nga shpërthimi i COVID-19 në Kinë, në fund viitt 2019.

21 milionë njerëz janë infektuar me COVID-19 deri më tash, sipas Word Meters.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Brazili janë dy shtetet më të goditura nga pandemia.

Bota po përballet me një sfidë të vërtetë shëndetësore dhe ekonomike. /Insajderi.com/