30 klubet më të mira në Champions League

30 klubet më të mira në Champions League

Real Madridi është klubi më i mirë në Ligën e Kampioneve sipas një tabele të publikuar nga UEFA.

Klasifikimi është bërë në bazë të pikëve, një fitore dy pikë e një barazim 1 pikë.

Janë përfshirë edhe ndeshjet që kanë vazhduar në vazhdime.

Pas Real Madridit gjendet Bayern Munich pasuar nga Barcelona e Manchester United dhe Juventuesi që përmbyll top-pesën. /Insajderi.com