34 viktima dhe 193 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

34 viktima dhe 193 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 34 viktima si pasojë e infektimt me Coronavirus, në 24 orët e fundit, përcjell Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë e këtij shteti ka bërë të ditur se në përputhshmëri me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik gjatë kësaj periudhe janë bërë një mijë e 192 testime, ndërsa janë regjistruar 193 raste të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë shëruar një mijë e 14 pacientë./Insajderi.com