4 ndeshje në Premier Ligë, 8 ndeshje në Serie A dhe 3 ndeshje në La Liga, e karakterizojnë ditën e sotme

4 ndeshje në Premier Ligë, 8 ndeshje në Serie A dhe 3 ndeshje në La Liga, e karakterizojnë ditën e sotme

Të tre kampionatet më të forta në Evropë, sonte zhvillojnë ndeshjet e tyre. Premier League ka paraparë 4 ndeshje për ditën e sotme. Nga ora 19:00 luajnë Manchester United vs Newcastle, Sheffield United vs Wolves dhe West Ham vs Burnley. Ndeshja tjetë është ajo e orës 21:15 në mes të Brighton vs Liverpool, raporton Insajderi.

Serie A ka këto ndeshje sonte: Fiorentina vs Cagliari, Genoa vs Napoli, Roma vs Parma, Atalanta vs Sampdoria, Bologna vs Sassuolo dhe Torino vs Brescia.

Në kampionatin spanjoll, La Liga, zhvillohen 3 ndeshje sonte. Betis vs Osasuna, Getafe vs Villarreal dhe ndeshja kryesore luhet në mes Barcelona dhe Espanyol./Insajderi.com