5 ndryshimet në ekipet Juventus – Real Madrid nga finalja e Cardiff-it

5 ndryshimet në ekipet Juventus – Real Madrid nga finalja e Cardiff-it

Sonte në mbrëmje në Itali, në “Allianz Stadium” në Torino, Juventus do të pres ‘galaktikët’ e Real Madrid për të zhvilluar përballjen e parë çerekfinale të “Champions League”.

Dy skuadrat janë ndeshur së fundmi në finalen e vitit të kaluar të këtij kompeticioni, më 3 qershor në “Pricipality Stadium”, Uells. Që nga ajo periudhë spanjollja ‘Marca’ ka evidentuar disa ndryshime te skuadrat.

Ndryshimet që kanë bërë të dyja ekipet dhe favoriti për ndeshjen e sontme