5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 bilanci i përgjithshëm

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga mostrat e marra për testim në virusin SARS-CoV-2, pesë prej tyre kanë rezultuar pozitive. Rastet pozitive janë raste kontakti, 3 prej … Continue reading 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 bilanci i përgjithshëm