5 të vdekur dhe 234 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

5 të vdekur dhe 234 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 2,862 testime nga të cilat 234 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke pësuar rritje krahasuar me një ditë më parë kur u raportuan vetëm 125 raste, njofton Insajderi.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë të prekur me Coronavirus edhe 5 persona, ndërsa 634 kanë arritur të fitojnë betejën me virusin.

Aktualisht në spitalet COVID-19 në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 192 pacientë, 16 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar./Insajderi.com