6 të vdekur dhe 112 raste të reja me COVID-19

6 të vdekur dhe 112 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka raportuar se edhe gjashtë persona në Kosovë kanë humbur jetën si rezultat i Coronavirusit – numri i të vdekurve ka arritur në 539.

Ndërsa, të mërkurën janë regjistruar edhe 112 raste pozitiv me COVID-19.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 13.713.

Numri i të shëruarve në total është 9.923, ndërsa vetëm sot kemi 131 të shëruar.

Rastet aktive janë 3.251 momentalisht.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 36 raste, komuna Gjakovë 16 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Pejë 7 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Kllokot, Obiliq, Podujevë, Prizren, Rahovec dhe Vushtrri. /Insajderi.com

131 TË SHËRUAR DHE 112 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Mittwoch, 2. September 2020