Vlera milionëshe e avionit privat të Behgjet Pacollit

12.06.2018 17:10
Vlera milionëshe e avionit privat të Behgjet Pacollit

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli njihet për pasurinë miliardëshe që ka. Në deklarimin e tij të pasurisë ai ka konfirmuar se posedon një avion privat.

Çmimi i tij është 9 milionë e 900 mijë euro. Këtë avion Pacolli shpesh e ka shfrytëzuar disa herë për udhëtime jashtë vendit.

Ai ka deklaruar në total pasuri të paluajtshme dhe të luajtshme më shumë se 200 milionë e kapital të kompanive ku është pronar më shumë se 400 milionë euro.

Pacolli miliona euro ka edhe para të gatshme nëpër banka. Në total ai ka rreth 6 milionë euro në banka, dhe po ashtu 355 mijë dollarë. /Insadjeri.com

Related image