Abazi: Qeveria Hoti rrezikon sigurinë kombëtare

Abazi: Qeveria Hoti rrezikon sigurinë kombëtare

Zëvendës-kryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka vazhduar që ta quajë Qeverinë Hoti si “jolegjitime”.

Ai filloi shkrimin e tij në formë të historisë për të vazhduar me vlerësimin e tij ndaj Qeverisë Hoti.

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, tha se, “ Qeveria Hoti përbën rrezik për sigurinë kombëtare”.

“Kjo qeveri jo legjitime dhe këta njerëz të pa kurriz e inferior ndaj Serbisë janë rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit. Njëra palë është fosil i sistemit jugosllav e tjetra është mashë e agjendës serbe në Ballkan”, ka shkruar Abazi. /Insajderi.com

Trojet janë tkurrur historikisht, resurset janë marrë, muhaxhirevë u janë harru dhimbjet, viktimave të luftës së fundit…

Gepostet von Haki Abazi am Sonntag, 20. September 2020