Abbott: Opozita të tregohet konstruktive duke marrë pjesë në procesin e votimit të Presidentit

Abbott: Opozita të tregohet konstruktive duke marrë pjesë në procesin e votimit të Presidentit

Ambasadori britanik, Nicholas Abbot, ka shkruar të shtunën rreth zgjedhjes së Presidentit, ku ka shtuar se është akt i përgjegjshëm që opozita të qëndrojë në Kuvend e të votojë si të dojë.

Kështu sipas tij opozita tregohet konstruktive.

Kjo deklaratë erdhi pasi sot pritet të mbahet seanca për Presidentin.

Në rast se dështon zgjedhja e Presidentit atëherë vendi shkon direkt në zgjedhje të jashtëzakonshme.

“Zgjedhjet e reja në mes të një krize pandemike dhe ekonomike nuk janë në interesin e askujt”, ka shkruar Abboott në Facebook. /Insajderi.com

 

The Assembly will soon hold a session to elect a new President. Should this happen successfully, the process of forming…

Posted by Nicholas Abbott on Saturday, 3 April 2021