Abbott uron Osmanin

Abbott uron Osmanin

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, e ka uruar presidenten, Vjosa Osmani, për postin e ri në krye të shtetit, njofton Insajderi.

“Urime Vjosa Osmanit për zgjedhjen e saj si Presidente”.

“Ky është një sukses për demokracinë dhe demokratët në Kosovë”.

“Tani qeveria mund të vazhdojë me trajtimin e sfidave me të cilat përballet Kosova, duke filluar me pandeminë”, shkroi ai në Facebook./Insajderi.com