Abdixhiku: LDK-ja s’merr pjesë në dialog

Abdixhiku: LDK-ja s’merr pjesë në dialog

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë së partia e tij nuk do të jetë pjesë e dialogut me Serbinë, shkruan Insajderi.

Ai ka thënë se Qeveria Kurti është totalisht e papërgatitur sa i përket dialogut dhe se LDK do t’i kërkojë çdo herë raportim në Kuvend.

“I kam bërë të qartë kryeministrit e juve se LDK nuk merr pjesë në dialog. Si LDK do të kërkojmë raportim me Kuvend për dialogun, besoj që kjo është përgjegjësi e Qeverisë. Kjo Qeveri është totalisht e papërgatitur për të marr pjesë në dialog”, ka deklaruar Abdixhiku për ‘EO’.

Sipas tij, Qeveria e Kosovës në të gjithë sektorët “është duke keqmenaxhuar”.

“Politika e shëndetësisë do të duhej të ishte më tepër se pandemia, e spitaleve të reja. Politika e infrastrukturës do të duhej të ishte diçka përtej asfaltit”, ka shtuar ai./Insajderi.com