Abrashi uron për zgjedhje të reja

Abrashi uron për zgjedhje të reja

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka uruar për zgjedhjet e reja të cilat do të mbahen pas rrëzimit të qeverisë.

“Përhajr zgjedhjet”, ka shkruar Abrashi në llogarinë e tij në Facebook.

Me shumicë votash deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar mocionin për rrëzimin e qeverisë. Me 78 vota pro, 34 kundër dhe 3 abstenime është rrëzuar Qeveria e Kosovës. /Insajderi.com