Adnan Januzaj do të rikthehet në Old Trafford

Adnan Januzaj do të rikthehet në Old Trafford

Real Sociedadi dop të përballet me Manchester Unitedin në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Evropës, njofton Insajderi.

Faza 1/16 e finales do të jetë speciale për Adnan Januzajn, që në të kaluarën kishte luajtur për Djajtë e Kuq.

Lojtari shqiptar që përfaqëson Belgjikën, ka thënë se do të jetë një rikthim emocional, pasi e shikon Old Trafforidn si shtëpinë e tij, mirëpo Sociedadi është në zemrën e tij.

“Unë luaj me dashuri për Sociedadin dhe dua vetëm të fitoj”, ka thënë Januzaj.

“Jam shumë i lumtur që do të rikthehem në shtëpi (Old Trafford). Por, zemra ime është këtu. Jam shumë i lumtur me këtë klub”./Insajderi.com