Adnan Januzaj e dërgon Real Sociedad-in në Europa Ligë

Adnan Januzaj e dërgon Real Sociedad-in në Europa Ligë

Futbollisti me prejardhje nga Istogu, Adnan Januzaj ka dërguar ekipin e tij në garat evropiane, pasi goli ardhur nga ai, kishte vlerën e pikës qe ju duhej për kualifikim.

Atletico Madrid dhe Real Sociedad u ndeshën mbrëmë në ndeshjen e fundit të kampionatit të La Liga, raporton Insajderi.

Atletico shënoi i pari me anë të Koke, në minutën e 30’ dhe pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat. Në minutën e 78’ u inkuadrua në lojë Adnan Januzaj, i vili në minutën e 87’ gjuaji fuqishëm drejt portës nga gjuajtja e lirë dhe kjo gjuajtje u devijua nga Herrera i Atlecicos duke hyrë në rrjetë dhe duke mundësuar kualifikimin e Real Sociedad në Europa Ligë./Insajderi.com.