Ahmeti: Objektet shkollore janë gati

Ahmeti: Objektet shkollore janë gati

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se objektet shkollore në këtë komunë janë gati për fillimin e mësimit, njofton Insajderi.

Sipas tij, i kanë bërë të gjitha përgatitjet në të gjitha objektet shkollore për fillimin e kësaj periudhe.

“Shkollat kanë bërë dezinfektimin e objekteve shkollore dhe gjithashtu kanë shfrytëzuar pushimin dimëror për përmirësimin e kushteve infrastrukturore, ku kemi filluar edhe procesin për instalim të internetit në të gjitha klasat dhe kabinetet”, thuhet në njoftim.

Ahmeti ka bërë thirrje për respektim të masave anti-Covid./Insajderi.com