Ahmeti prezanton kandidatët e VV-së për Kuvendin Komunal të Prishtinës

Ahmeti prezanton kandidatët e VV-së për Kuvendin Komunal të Prishtinës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka prezantuar listën e kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje për Kuvendin Komunal të Prishtinës.

“Në Prishtinë vota për Vetëvendosjen në Kuvendin Komunal është po aq e rëndësishme sa edhe vota për Kryetarin e Komunës. Nga përvoja e viteve të fundit dihet rëndësia e Kuvendit”, ka thënë Ahmeti.

Sipas tij, “fryma e fitores së Lëvizjes po ndihet gjithandej.”

“Pas fitores së vitit 2013 në Prishtinë, 11 qershori ishte edhe një vlerësim i aktivizmit, punës dhe përkushtimit për një Kosovë më të mirë. Fitorja e 11 qershorit tani ka nevojë të vuloset me fitoret gjithandej Kosovës me 22 tetor”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e tij në Facebook.

1. Shpend A. Ahmeti
2. Arben Vitia
3. Vjosa Hamiti Krasniqi
4. Genc Bashota
5. Drilon Pireva
6. Nora Kelmendi
7. Egzon Azemi
8. Naim Hoxha
9. Nazlie Bala
10. Nol Nushi
11. Genc Sherifi
12. Visare Gorani Gashi
13. Berat Lahu
14. Shpend Venhari
15. Teuta Krasniqi
16. Eman Rrahmani
17. Milot Podvorica
18. Valbona Petrovci
19. Fatban Bunjaku
20. Faton Mikullovci
21. Vala Peshku
22. Mirsad Vitia
23. Bashkim Beha
24. Mimoza F Sylejmani
25. Yll Rugova
26. Polinik Berisha
27. Valbona Kastrati
28. Lulzim Pirraku
29. Ermal Osmani
30. Leonora Shabani Bajraktari
31. Besnik Mujeci
32. Fahri Sheqiri
33. Violetë Kika
34. Fikreta Kandic
35. Arbër Vokrri
36. Agnesa Rexha
37. Betim Abdullahu
38. Besëmir Krasniqi
39. Vjollca Salihu-Jashari
40. Arben Asllani
41. Nazmi Berisha
42. Diellza Begolli
43. Mehmet Kastrati
44. Qendrim Sahiti
45. Teuta Govori
46. Mahmut Koskoviku
47. Sylejman Pireva
48. Mevlude Zhushi-Aliu
49. Bislim Shala
50. Ilmi Reçica
51. Arbnora Berisha
52. Veron Hasani
53. Halit Zeneli
54. Rahime Osmani
55. Arber Limani
56. Adrian Berisha