Ajri ndotur: Apelohet të qëndroni në shtëpi

Ajri ndotur: Apelohet të qëndroni në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka sugjeruar qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi.

Kjo për shkak të ajrit të ndotur që konsiderohet të jetë sot në kryeqytet, njofton Insajderi.

Në njoftimin e IKShPK-së apelohet që ata që janë të ndjeshëm dhe me sëmundje kronike të mos frekuentojnë jashtë.

“Ajri sot nuk është i shëndetshëm për personat e ndjeshëm dhe me sëmundje kronike”, thuhet në njoftim. /Insajderi.com