Akordi shumë pranë, Sanchez pritet të hënën në Milano

Akordi shumë pranë, Sanchez pritet të hënën në Milano

Vazhdojnë negociatat mes Interit dhe Manchester Unitedit, për transferimin në Milano të sulmuesit kilen Alexis Sanxchez, i cili nuk bën më pjesë në planet e trajnerit të “djajve të kuq” Ole Gunnar Solskjaer.

Burime pranë klubit zikaltër raportojnë se ka një akord total për huazimin e kilenit në Milano, me të drejtë blerjeje për 15 milionë euro verën e ardhshme, ndërsa ka mbetur për t’u diskutuar vetëm ndarja e pagës vjetore të Sanchez.

Lajmi i plotë: Insporti.com