Aksident i rëndë – vdesin disa persona pas aksidentit zingjiror që pasoi me zjarr

Aksident i rëndë – vdesin disa persona pas aksidentit zingjiror që pasoi me zjarr

Denver Post raporton se të enjëten mbetën të vdekur disa persona dhe së paku dhjetë të tjerë u plagosën në një përplasje automjetesh gjatë udhëtimit në mbrëmje kur një traktor me rimorkio ishte shkas i aksidentit.

Flaka përfshiu gjithsej tre kamionë dhe 12 makina, u tha gazetarëve Ty Countryman, një zëdhënës i departamentit të policisë në Lakewood të Kolorados.

Automjeti përfundoi duke u përplasur me trafik të ngadalshëm, duke shkaktuar një përplasje shumë të madhe zinxhirore, që gjithashtu pasoj me një zjarr”, tha Countryman, duke shtuar se dhjetë vetë u plagosën në spitalet lokale.

Trafiku në I-70 ku aksidenti ndodhi ishte mbështetur tashmë për shkak të aksidentit të mëparshëm që përfshinte një autobus shkollor dhe një gjysmë-rimorkio.

Të gjithë fëmijët në bordin e autobusit janë raportuar të jenë në rregull me lëndime të lehta. Disa njerëz u dërguan në spital për shqyrtim të mëtejshëm të plagëve.

Në momentet e para të aksidentit të dytë më shkatërrues, një JuTuber kapi pa dashje lëvizjen e shpejtë të një makine shumë afër makinës së tij, duke “fluturuar” me makinën e tij, e cila kishte ngecur në trafikun e ngadalshëm që shkaktohej nga rrëzimi i parë.

Si pasoj e aksidentit të rëndë ra edhe zjarri, duke ndezur një numër automjetesh të tjera në rrugën e saj.

Në foto vërehen pasojat e aksidentit që shihet zjarr nën dhe rreth mbikalimit. Tymi i zi mund të shihet rreth skenës.