Aksident në Dollc të Klinës, shtatë të lënduar

Aksident në Dollc të Klinës, shtatë të lënduar

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që është shkaktuar mëngjesin e së enjtes në fshatin Dollc të Klinës, njofton Insajderi.

Në aksident janë përfshirë dy vetura.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Një aksident trafiku mes dy veturave ka ndodhur sot rreth orës 09:00 në udhëkryqin Pejë-Gjakovë në fshatin Dollc, ku lëndime kanë marrë shtatë persona”, ka thënë Gashi.

Ai tutje ka njoftuar se të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Pejës dhe se policia është duke u marrë me hetimin e shkaqeve që kanë çuar deri tek aksidenti./Insajderi.com