Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin ku janë përplasur dy automjete.
Si pasojë e aksidentit janë plagosur 5 persona të moshave nga 24 de" />

Aksident në Shëngjin, lëndohen 7 persona

Aksident në Shëngjin, lëndohen 7 persona

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin ku janë përplasur dy automjete.

Si pasojë e aksidentit janë plagosur 5 persona të moshave nga 24 deri në 36 vjeç si dhe një i mitur.

“Si pasojë e përplasjes kanë marrë demtime dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Lezhë,drejtuesit e mjeteve si dhe shtetasit: E.V.,28 vjeç,banues në Tiranë.

L.N.,20 vjeç,banues në Lezhë. B.K.,35 vjeçe,banuese në Kosovë dhe i mituri A.K.,të cilët ndodheshin si pasagjerë në të dy mjetet.
Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit” , thuhet në njoftimin e policisë.