Aksioni “Ta pastrojmë Kosovën” nis edhe në Mitrovicë

Aksioni “Ta pastrojmë Kosovën” nis edhe në Mitrovicë

Aksioni që do të zgjasë për tre muaj, “Ta pastrojmë Kosovën” ka nisur edhe në komunën e Mitrovicës.

Dhjetëra vullnetarë të “Let’s do it Kosovo” dhe nxënës të shkollave fillore po marrin pjesë në këtë aksion i cili dje nisi zyrtarisht, shkruan Insajderi.

Të gjithë pjesëmarrësit në këtë aksion po furnizohen me thasë dhe doreza.

Ky aksion u hap dje zyrtarisht në ceremoninë ku mori pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ai i bëri thirrje të gjithë qytetarëve të bëhen pjesë e pastrimit të Kosovës.

Ndryshe në aksionin “Ta pastrojmë Kosovën” po marrin pjesë mbi 100 mijë persona. /Insajderi.com