Aktori deklarohet i pafajshëm për akuzat për pedofili

Aktori deklarohet i pafajshëm për akuzat për pedofili

Ylli i “Cheer” Jerry Harris u deklarua i pafajshëm të enjten për akuza të reja kriminale federale që ai u përpoq të joshte të miturit për seks dhe ndau foto të qarta seksuale me ta.

Harris, 21, avokatët e të cilit hynë në lutje në emër të tij, u gjykua më pak se një javë pasi prokurorët vulosën një aktakuzë prej shtatë pikash që përshkruan akuzat e reja kundër yllit të TV realitetit Netflix, njoftoi Revista Amerikane.

Akuzat pretenduan se Harris shkëmbeu imazhe të qarta me të rinj dhe i joshi ata në gara të gëzuara, ku ai dyshohet se kishte kryer marrëdhënie seksuale me ta.

“Cheer”, një seri fituese Emmy që debutoi në janar, ndjek skuadrën e tifozëve nga Kolegji Navarro në Corsicana, Texas, anëtar i të cilit është Harris./Insajderi.com

Page Six